Ozanların Nefesi

Hak Meydanında Cem, Her Dem Bin Nefes

Sanatçılar

Ayfer Vardar, 1986’da Erzurum’da doğdu. İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Çalgı Eğitim bölümünü bitirdi. Karadeniz’e Kalan 1, 2 ve 3, Alevilere Kalan 1 ve 2, Ege’ye Kalan, Kerbela, Ozbi, Pir Sultan Dostları 3, Senfonik Türküler, Gurbetin Türküleri, Nesilden Nesile Zazaca albümlerinde vokalist olarak yer aldı. İlk solo albümü Ayrılığın Acısı, Şubat 2014’te Kalan müzik etiketiyle yayınlandı.
Demali Çelik, 1979’da İstanbul’da doğdu. Doksanlı yıllarda THM sanatçısı ablası Gülcihan Koç’a sahnelerde bağlamasıyla eşlik etmeye başladı. Düğün Dernek ve Düğün Dernek 2 adlı sinema filmlerinin şivelerini yazdı. Müzik kanallarında koordinatörlük yaptı. 2016’da “Ağgül ile Kırmızı Gül” adlı albümünü çıkardı. Halen Gülcihan Koç’la birlikte sanat hayatına devam eden sanatçı evli ve iki çocuk babasıdır.
Dertli Divani, 1962 yılında Şanlıurfa’nın Kısas köyünde doğdu. Babası, Aşık Büryani’dir. Küçük yaşlarda bağlama çalmayı öğrenen, şiir yazan ve cemlerde bulunan Dertli Divani, babasının kendisinin ve diğer aşıkların şiirlerini besteliyor. Pek çok eseri, sanatçılar tarafından seslendirildi. Arif Sağ, Zülfü Livaneli, Belkıs Akkale, Musa Eroğlu, Sabahat Akkiraz, Erdal Erzincan, Kıvırcık Ali bu isimlerden sadece birkaçı.
Erdal Erzincan, küçük yaşlardan itibaren yaşadığı bölgenin folklorunu gözlemlemeye başladı ve bağlamayla o yaşlarda tanıştı. 1981 yılında İstanbul’a yerleşti ve 1985 yılında Arif Sağ Müzik Kursu’nda dersler almaya başladı. İTÜ Türk Müziği Devlet Konservatuvarı Temel Bilimler Bölümü’nde okudu. Çok sayıda albüme imza atmış sanatçı, on yılı aşkın süredir kendi adını taşıyan müzikevinde dersler vermektedir.
Gani Pekşen, 1961’de Malatya’da doğdu. İTÜ Türk Müziği Devlet Konservatuaru’nda ana sanat dalında lisans, müzik bilimlerinde yüksek lisans, Azerbaycan Bakü Müzik Akademisi’nde doktora eğitimini tamamladı. Ege Üniversitesi’nde öğretim hayatına devam eden isim, arşiv çalışması olarak Küll adlı albümünü çıkardı. Çok sayıda uluslararası festivalde müziğini icra eden isim, evli ve bir kız çocuğu babasıdır.
Gülcihan Koç, 1965’te Sivas’ta dünyaya geldi, müzik hayatına 1988 yılına kadar sahnelerde halk müziği icra ederek devam etti. 1988’de “Yardan Haberi Gelmiş” isimli ilk albümünü müzik severlerin beğenisine sundu. 14 albüm çıkaran sanatçı, Arif Sağ, Belkıs Akkale, Yusuf Sorgun, Erdal Erzincan ve Metin Karataş gibi çok değerli ustalarla çalıştı. Birbirinden değerli ozan ve sanatçıları örnek alan Koç, sanat hayatına devam etmekte.
Hossein Mahmoudi, İran’ın Maku şehrinde doğdu. İsfahan’da psikoloji üzerine lisans ve Tahran Milli Üniversitesi’nde psikoterapi üzerine yüksek lisans yapmayı müteakip İsviçre’de müzik terapi doktorası kazandı. İran’da Bijan Kamkar gibi çok değerli ustalardan dersler alan isim, 20 yıldır profesyonel olarak erbane ve setar çalmakta ve ders vermekte. Son bir yıldır İstanbul’da yaşıyor ve müzik çalışmalarını sürdürüyor.
Mekteb-i İrfan, Dertli Divani’nin UNESCO’nun kendisine ‘Zakirlik’ alanında ödül vermesiyle omuzlarında hissettiği sorumluluk bilincinin yansıması olarak başlattığı muhabbetler dizisidir. Ankara’da 2012’de 25 gencin katılımıyla başlayan muhabbetler, zaman içinde yurt içi ve dışında 42 kentte iki bine yakın canın katılımıyla günümüze ulaşmıştır. Mektebe mihmandarlık edenlerin ışığında 40 can, eserlerini icra edecek.
Mercan Erzincan, 1976’da Sivas’ın Divriği’de doğdu. 1987’de İTÜ Çalgı Eğitim Bölümü’ne girdi. 1998’te ilk albümü “Alican’ Ağıt”, 2003’te “Düşlerim Yol Alır” ve 2008’de “Mihman”, 2012’de “Seyir” albümlerini hazırladı. 2002’de Radyo Barış’ta, 2003’te Cem Radyo’da ve 2007’de Düzgün TV’de programlar yapmıştır. 2005’te Haliç Üniversitesi’nde Yüksek Lisans eğitimini tamamladı. Erdal Erzincan ve Nazım Hikmet Akademisi’nde eğitim vermektedir.
Nilüfer Sarıtaş, 1976’da Tokat’ta doğdu. Lise yıllarında müzik faaliyetleri yanında, sivil toplum örgütlerinde koro çalışmalarına başladı. 1997’de Ege Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı Temel Bilimler bölümünü kazanıp İzmir’e gelen sanatçı, çeşitli sivil toplum örgütlerinde gönüllü koro şefliği yaptı, solo dersler verdi. Halen Haliç Üniversitesi’nde akademik yaşamını sürdüren sanatçı, çok sayıda albümün de sahibi.
Özge Çam, 1993’te İstanbul’da doğdu. Müzikal eğitimi Cem Kültür ve Sanat Merkezi’nde Ersen Varlı ile başladı; Bülent Kılıçaslan, Arif Yanmaz ve Hüseyin Fırtına ile devam etti. 2007’de İTÜ Lise Çalgı Bölümü’ne girdi ve yüksek lisansını da burada yaptı. Arif Sağ ve Erdal Erzincan’la beraber çalıştı. Uluslararası birçok müzikal projede yer alan isim, son olarak “İlk Nefes” isimli solo albümüyle sevenlerinin karşısına çıktı.
Özlem Taner, Gaziantep’te doğdu. 8 yaşında bağlamaya başladı. Gaziantep Türk Müziği Devlet Konservatuvarı’na giren isim, okulu sonrası Kalan Müzik’le Türkmen Kızı adlı albümünü çıkardı. Aşka Sürgün, Asi, Kuzey Rüzgarı, Beynelmilel gibi film ve dizi müziklerinde yer aldı. Yurt içi ve dışında çok sayıda festivale katıldı, yabancı müzisyenlerle ortak çalışmalar yaptı. IMC ve TRT Müzik’te programlar sundu.
Serenad Bağcan, köklü bir müzisyen aileye sahip, kaçınılmaz olarak müzikle harmanlanmış bir geçmişi var. Bir röportaj sırasında kim olduğu sorulduğunda şöyle cevap vermiştir sanatçımız. “Varoluşu ve varoluşumu sorgulayan, kendimi her alanda geliştirmeye, geliştirirken yeteneklerimi ve potansiyelimi keşfetmeyi, onları geliştirmeyi ve sonrasında barış ve birlik için kullanmayı hedefleyen bir ”yaşam sanatçısıyım”.
Ulaş Özdemir, 1976 yılında Maraş’ta doğdu. YTÜ’de etnomüzikoloji eğitimi aldı, aynı okulda yüksek lisans ve doktorasını tamamladı. Yurt içi ve dışında pek çok festivalde dede sazı, bağlama ve vokaliyle yer aldı. Ali Akbar Moradi, Kayhan Kalhor, Sussan Deyhim, Azam Ali, Niyaz gibi sanatçıların yanı sıra, Sam Karpienia ve Bijan Chemirani’yle kurduğu Forabandit grubuyla konserler verdi, albümler kaydetti.
Yılmaz Çelik, 1969 Tunceli Ovacık’ta doğdu. 1980 yılında gittiği İsviçre’de eğitimini tamamlayan sanatçı, halen orada yaşamakta. 1988’de Türkiye’de ilk çalışması Çeke Çeke Hal Yamano yayınlandıysa da Zazaca türküler nedeniyle toplatıldı. Gelin Canlar Bir Olalım, Veyve Veyve, Mezela Seyide Mi, Güzele Yel Değdi, Yaprak Ağlar Da Ağlar, Biya Düri, Çhik adlı solo albümleri yayınlandı.
 

funny gift for cat lover

mom heart mothers from godchild son daughter t shirt happy mothers day shirts

You can watch Anime for free on the following sites: AnimeFlix